Základy podnikania

Aj v tomto školskom roku naši žiaci absolvovali kurz Základy podnikania. Bol to v poradí už 9. ročník. Žiaci 5. ročníka sa po dobu osem týždňov stretávali každý piatok popoludní, aby postupne vnikali do tajov ekonomických pojmov, ktoré súvisia s podnikanim. Vo svojich fiktívnych firmách zastávali zodpovedné funkcie a naučili sa ako takú firmu založiť, zabezpečiť nielen vybavením, ale aj personálom, vypracovať podnikateľský plán, spropagovať svoje výrobky a viesť svoju firmu úspešne. To čo sa naučili mali možnosť dňa 19. júna 2007  predviesť svojim rodičom a zástupcom vedenia školy na slávnostnej recepcii, kde im v závere boli slávnostne odovzdané certifikáty. Konzultantom bol p. Peter Burčo, ktorého nám doporučila p.ing. Skladanová z Obchodnej akadémie, ktorej aj touto cestou vyslovujeme poďakovanie. Organizačne tento kurz zabezpečovala Mgr. Anna Boľanovská.